Pryszcz wymaga czasu

Pryszcz wymaga czasu

Uwaga, to nie jest propozycja dla zdesperowanych i niecierpliwych! Jeśli liczysz na natychmiastowy efekt, Effaclar Duo [+] Ci go nie zapewni. Mało tego, używanie tego kosmetyku wiąże się z przedłużającą się pokusą, żeby krostę wycisnąć. A nie wolno! Trzeba smarować żmiję Effaclarem i dawać sobie po łapach za każdym razem, kiedy mamy ochotę ją wydusić. Na dłuższą metę bardzo się to opłaci. 

Składniki, dzięki którym Effaclar Duo [+] ma usuwać niedoskonałości skóry i zapobiegać powstawaniu nowych to niacynamid, kwasy lipohydroksylowy i salicylowy oraz Pirolidynokarboksylan cynku. Jak one działają?

  • Zacznijmy od kwasu salicylowego, który jest prawdziwą gwiazdą w terapii antytrądzikowej. Ten jedyny stosowany w kosmetyce kwas beta-hydroksylowy (BHA) nie tylko złuszcza naskórek, ale też wnika w głąb skóry robiąc (dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym) porządek w jej porach oraz w mieszkach włosowych. 
  • Niacynamid, który jest trwałą (nie ulegającą rozkładowi w kosmetykach) formą witaminy B3, przyczynia się do utrzymania odpowiedniego nawodnienia skóry i pomaga walczyć z tak częstymi przy trądziku przebarwieniami. Sprzyja także gojeniu się i regeneracji skóry oraz zmniejsza jej podrażnienie i zaczerwienienie. Pomaga też ograniczyć wydzielanie sebum (łoju), któremu “zawdzięczamy” nieestetyczny połysk skóry i zaskórniki. 
  • Kwas lipohydroksylowy powoduje łagodne złuszczanie naskórka, zmniejszając przy okazji wielkość porów skóry i ilość trądzikotwórczych bakterii.  
  • Cynk PCA, czyli pirolidynokarboksylan cynku reguluje wydzielanie sebum i działa antybakteryjnie.

Tyle teorii – czas ocenić Effaclar Duo [+] w akcji. Nieduża tubka i wąska końcówka sugerują, że jest to kosmetyk do stosowania punktowego. Tymczasem producent zaleca używać go na całą powierzchnię twarzy. Moim zdaniem, jeśli stan cery tego nie wymaga, nie ma takiej konieczności. Wystarczy wsmarować (tak, solidnie wsmarować, a nie delikatnie wklepać!) Effaclar Duo [+] w ten fragment skóry, na którym coś wyrosło, rośnie lub może wyrosnąć. Ja stosuję ten kosmetyk, który w konsystencji przypomina lekki krem nawilżający, na rosnące krostki, uparte zaskórniki oraz nawet szczególnie trudny do opanowania trądzik cystowy. Co się dzieje po wsmarowaniu Effaclaru Duo [+] w dotkniętą zmianami trądzikowymi skórę? Zacznę od tego, co się nie dzieje. Skóra nie jest ani przesuszona, ani podrażniona, ani zaczerwieniona. Odpowiednie proporcje składników złuszczających i antybakteryjnych w połączeniu z nawilżającym i łagodzącym działaniem gliceryny sprawia, że stosowanie Effaclar Duo [+] nie ma skutków ubocznych, których tak często doświadcza się używając innych kosmetyków przeciwtrądzikowych.
Krem La Roche-Posay sprawia za to, że już po jednokrotnym wsmarowaniu rozogniony pryszcz jest mniej czerwony i zaskórników nie przybywa, a te które już powstały stają się mniej widoczne. Nawet ukryta w głębszych warstwach skóry bolesna krostka cystowa zmniejsza się. Jeśli się wytrwa i nie ulegnie pokusie wyciskania, wszystkie te zmiany trądzikowe znikną. I choć potrwa to od kilku dni do kilku tygodni, opłaca się wytrzymać. Żeby uniknąć potrądzikowych przebarwień i blizn, wciąż odnawiających się stanów zapalnych i trudnych do zamaskowania strupków, dobrze jest zaufać Effaclarowi i trzymać wyduszające paluszki jak najdalej od twarzy.   

La Roche-Posay Effaclar Duo [+] – wrażenia w skrócie:
+ dobrze się wchłania
+ walczy z trądzikiem bez skutków ubocznych (przesuszenia skóry, podrażnień)
+ jest wydajny (zwłaszcza przy punktowym stosowaniu)
cena nie jest najniższa (od około 45-64 zł), ale na szczęście produkt ten często jest sprzedawany w promocji

Tangle Teezer, czyli bezpieczne szczotkowanie

Tangle Teezer, czyli bezpieczne szczotkowanie

Nowy gatunek<br>w fitness klubie

Nowy gatunek
w fitness klubie